Текстиль в інтер’єрі

Текстиль в інтер’єрі

Тканини оживляють приміщення та підлаштовуються під ваш настрій, допомагають підкреслити індивідуальність та приховати недоліки приміщення.

Коли ми плануємо інтер’єр свого житла, скільки уваги приділяємо використанню в ньому текстильних елементів? В багатьох випадках до цієї складової оформлення приміщення люди ставляться несерйозно. Купуючи, наприклад, штори, люди зазвичай обирають щось просте, невиразне. Але саме текстиль в інтер’єрі задає тон та привносить кольори в загальну палітру будь-якої кімнати. Текстиль в інтер’єрі створює настрій, тому для того, щоб він був життєрадісним та позитивним, необхідно серйозно ставитися до підбору якісних і модних тканин для ваших штор, оббивки для меблів та всіляких аксесуарів. Грамотне поєднання стилю і віддтінків у текстилі – це ціла наука. І її просто необхідно засвоїти тим людям, які дійсно хочуть зробити свій будинок краще і красивіше.

Крім того, текстиль вміє швидко підлаштовуватися навіть під ваш мінливий настрій.

ПРИЄМНА МІНЛИВІСТЬ

Текстиль в інтер’єрі порівнюють з якісним костюмом на людині – він може підкреслити достоїнства фігури та приховати її недоліки. І що найважливіше – його можна змінювати за настроєм. В цьому і полягає одна з найбільших переваг текстилю. Уявіть собі, що вам хочеться насолодитися барвами життя і ви зробили дуже яскраві, інтенсивні за кольором стіни кімнати. Але через деякий час така обстановка може набридати. Знову робити ремонт?

В сучасних стилях дизайну перевага часто надається однотонним стінам, або шпалерам з лаконічними орнаментами. А за рахунок текстилю можна змінювати всю палітру інтер’єру – привносити барви і різний настрій навіть в залежності від сезону. Ось прийшла весна, хочеться весняного настрою – додаєте щось з текстилю кольору молодої зелені, з фіолетовим, рожевим, лимонним… А взимку замінюєте ці елементи на кольори бордо, червоний, золотий, фіолетовий або чорнильний. Таким чином текстиль може оживити кімнату навіть за самими нейтральними стінами. С іншого боку, саме нейтральні по кольору поверхні здатні підкреслити елементи з текстилю найбільш виграшно. Чим більше змінних елементів, тим ширші можливості. Цікавий варіант – дивани зі змінними чохлами, коли можна змінювати і колір, і саму фактуру – більш ворсисту взимку, а на літо більш легку, охолоджуючу – і по кольору, і по фактурі.

Настрій. Замінили подушки і штори — і кімната одразу ожила.

ТКАНИНИ В СТИЛЯХ: ВІД КЛАСИКИ ДО ЕТНО

В якому б стилі ви не задумали б інтер’єр свого приміщення, втілити ці ідеї вам допоможе текстиль.

КЛАСИКА. Ще надавно у наших людей серед найулюбленіших був сучасний класичний стиль. В таких інтер’єрах використовуються дорогі тканини – парча, шовк і атлас. Простим шторам тут не місце – перевага надається портьєрам і драпіруванням складної форми. Такі інтер’єри до сих пір досить часто зустрічаються в наших журналах, хоча народ вже почав «переключатися» на інші стилі.

МІНІМАЛІЗМ, ХАЙТЕК, КАНТРІ. Менше за все текстиль звертає на себе увагу в «простих» інтер’єрах, виконаних в стилі мінімалізм або хайтек. Там він скромно виконує свої обов’язки, не проявляючи себе ні яскравими кольорами, ні строкатими візерунками. А ось в завжди популярному стилі кантрі текстиль представлений в основному простими натуральними тканинами, типу льону або ситцю.

ЭТНО. В етнічних інтер’єрах текстиль допомагає передати національний колорит – наприклад, в стилі сафарі використовується текстиль насичених тонів та строкатих візерунків, часто з африканськими або арабськими орнаментами.

ДЛЯ ДІТЕЙ. Які б стилістичні переконання у вас не були, при оформленні дитячої кімнати слід дотримуватися певних правил. Для того, щоб дитині було комфортно, треба обирати штори, які б створювали яскравий і життєствердний настрій. В першу чергу, треба обирати натуральні тканини. Штори мають бути достатньо щільними, але не громіздкими.Тканина не повинна легко займатися і накопичувати пил. Для дітей дошкільного віку можна обрати штори з веселими картинками чи візерунками – при цьому треба пам’ятати про захоплення своїх малюків. Наприклад, штори в спальню для маленької принцеси можна прикрасити всілякими рюшами та оборочками, а також за допомогою різнокольорових бантиків та оригінальних аплікацій. Для хлопчиків підійдуть малюнки з улюбленими мультяшними героями, спортивна символіка. А для підлітків можна використати тестиль з зображеннями міст або улюблених акторів.

ЧИМ ПРИКРИТИ ВІКНО, АБО РІЗНОМАНІТТЯ ШТОР

Ми звикли, що штора – це просто тюль та якась тканина. Але існують і інші рішення. Наприклад, японські штори – це цільні полотна тканини, їх ще називають панелями. Карнізи для них багатополосні, а панелі рухаються в різних рядах і можуть заходити одна за одну. При цьому панелі можуть відрізнятися по кольору і рисунку, типу і фактурі тканини, що дозволяє отримувати дуже цікаві результати. Виготовляють їх, як правило, з бавовняних або шовкових тканин.

РИМСЬКІ. Ще один актуальний вид штор – римські. Вони схожі на жалюзі, але з цільного полотна тканини. Римські штори зручні в невеликих приміщеннях, що не потребують особливох пишності в оформленні. В них немає нагромадження тканини, вони дуже економно використовують простір. Тим більше, римські штори виготовляють точно за розміром віконного отвору. Варіація на ту ж тему – австрійські штори: вони збираються гардинною стрічкою по верхньому краю в сборку, і спадають м’якими складками. Це прекрасний варіант для маленьких вікон. Більш пишний вид штор – французькі. Це прозорі (з тюлю або світлого шовку) драпірування з великою кількістю складок.

 

КЛАСИКА. Класичні штори не втрачають своєї популярності. Власне, це те, до чого більшість із нас звикла з дитинства – розсувні портьєри з тюлевими фіранками. Для класичних штор типовою є наявність виражених складок. Такі штори виготовляються практично з будь-яких тканин і часто оздоблюються декоративними елементами: підхватами, шнурами і т.п.

МАЛЕНЬКІ ХИТРОЩІ. Інколи ширина вікон виявляється занадто великою, і тому приходиться застосовувати деякі хитрощі. Перше, що необхідно зробити – вішати не одну, а дві штори, причому так, щоб вони частково закривали вікно. Так освітлення залишається природнім, а ширина вікна трохи зменшується. Друга хитрість – створити вертикальні лінії за допомогою декількох полотен тканини, тим самим розділяючи ширину великого віконного отвору на частини. Необхідно розташувати штори на рівній відстані одна від одної. Таким чином вертикальні лінії мимоволі змушують погляд тягнутися вгору, і візуально приміщенню додасться трохи висоти. Сприйняття кімнати при цьому теж зміниться на краще.

ЯК ПОДРУЖИТИ ТКАНИНИ МІЖ СОБОЮ

При виборі тканин важливо враховувати, наскільки добре вони поєднуються між собою. Якщо інтер’єр в класичному стилі, то добре поєднуются бархат, велюри і плюші з шовками, сатинами – більш гладкими тканинами. Взагалі, цікаві тканини з ворсом потребують підтримки якихось гладких тканин, щоб більш виграшно виглядати в інтер’єрі. А сучасні структурні тканини, наприклад зі шкірою, самі по собі дуже гарно виглядають і задають стиль в інтер’єрі – їх не треба нічим підтримувати.

При підборі тканин зручно використовувати так звані тканини – компаньони. Це вже готові комбінації тканин, що пропонують виробники. Це різні тканини, які гарно можна разом використовувати в інтер’єрі – вони між собою поєднуються, мають якийсь спільний напрямок, текстуру. Але вони різні. Наприклад, полоса, квітка, однотонна – і горошок або крапочка. Штора, наприклад, робиться з полосою, покривало – з завитком, а подушки – мікс з цих рисунків.

ВАЖЛИВІ ДРІБНИЧКИ: ЕЛЕМЕНТИ ДЕКОРУ

Якщо вам хочеться внести в інтер’єр різноманіття, але новий ремонт або заміну меблів ви не плануєте, вам допоможуть декоративні подушки: вони недорогі, але можуть надати обстановці «настрій». Декоративні подушки допоможуть вам внести яскраві акценти і урізноманітнити кольорову палітру. А при необхідності навіть розширити функціональність приміщення: вони можуть служити меблями, наприклад, як пуфіки.

Що добре в подушках – їх можна використовувати багато, не псуючи цим надлишком інтер’єр, але забезпечуючи живе різноманіття кольору і рисунку. Є декілька підходів до вибору кольору подушок: вже згадане вище акцентування (контраст кольору обивки дивану або переважаючому тону інтер’єру). По-друге – вибір подушок в тон шторі. А по-третє, можна вибрати колір в тій самій палітрі, що і штори чи обивка дивану.

МОДНІ НОВИНКИ

Якщо ви вважаєте, що тканина – це просто переплетіння ниток, ви вже трохи відстаєте від життя. Раніше і уявити собі не могли, що можна на тканину нашити шкіру, а зверху – бусини, і це буде використано, наприклад, в шторі. А тепер є і тканини з вплетеною металевою ниткою: її спеціально мнуть руками, щоб надати їй гарну форму, і вона здатна її зберігати. Або тканини з вплетеними світодіодами – як вам штора, яка іскриться різнокольоровими вогниками?

Залишити відповідь