Як обрати дизайнерські шпалери? 10 порад

Як обрати дизайнерські шпалери? 10 порад

При словах “дизайнерські шпалери” уява малює нам чарівний рулон, що здатен в одну мить перетворити звичайне приміщення на картинку з глянцевого видання про дизайни інтер’єрів.

Насправді ж все є зовсім по-іншому, тому що те, наскільки стильно буде виглядати приміщення, залежить виключно від його власників і їх взаємодії з дизайнером, а навіть найелегантніші дизайнерські шпалери, які при цьому не пасують до інтер’єру, можуть стати ілюстрацією поганого смаку.

Так що ж потрібно знати для того, щоб нові дизайнерські шпалери виправдали ваші очікування і стали предметом захоплення ваших гостей?

  1. Перше правило при виборі шпалер – вірно оцінюйте загальний вигляд приміщення, для якого вони призначені. Спробуйте поглянути на приміщення цілком, зрозуміти його настрій і концепцію. Яке воно: просторе або компактне, добре освітлене або достатньо темне, на яку сторону світу виходять вікна.
  2. Визначте, які особливості кімнати ви хочете підкреслити, а які змінити або приховати. Все це можливо зробити, правильно підібравши шпалери. Ми рекомендуємо вам звернутися до салону Букле, де вам допоможуть підібрати саме ті шпалери, які допоможуть підкреслити переваги приміщення, одночасно приховавши можливі недоліки кімнати.
  3. Не забувайте про призначення кімнати: безумовно, для спальні, вітальні і дитячої кімнати Ви оберете зовсім різні варіанти, які будуть відрізнятися, як за матеріалом, так і за орнаментом. В колекціях шведського бренду Decor Maison ви зможете знайти дуже багато найрізноманітніших шпалер, в тому числі для такого популярного зараз скандинавського стилю.
  4. Зверніть увагу на матеріал, з якого виробляються шпалери. Наприклад, для кухні вам знадобляться шпалери з водовідштовхуючим покриттям, а для вітальні або спальні підійдуть паперові. До речі, фірма Sandberg (Швеція) при виробництві своїх шпалер використовує фарби лише на водній основі.
  5. Приділіть увагу правильному підбору кольорів шпалер. Пам’ятайте, що світлі шпалери здатні візуально збільшити простір, а темні – зменшити. Окрім того, “теплі” і “холодні” кольори також впливають на сприйняття нами температури повітря. Саме тому в наших широтах з холодними порами року не дуже популярний середземноморський стиль, що створює відчуття прохолоди.
  6. Також важливий орнамент шпалер, за допомогою якого можна підкреслити статус чи характер власника приміщення, або ж створити певний настрій. Просто дивовижні орнаменти на будь-який смак можна знайти в каталогах британського бренду Clarke & Clarke.
  7. Поєднуйте шпалери з елементами декору кімнати. Просто дивовижно, наскільки змінюється загальний вигляд кімнати, коли візерунок на шпалерах перекликається з різьбленням на меблях, або ж орнамент буде такий самий, як і на меблях або шторах – такі способи допоможуть реалізувати в салонах Букле. Варіантів поєднання шпалер з декором може бути безліч, і при кожному з них ефект не залишить вас байдужими.
  8. Правильно розставляйте акценти в кімнаті. Якщо ви обрали в якості основного акценту шпалери, то можете дозволити собі яскраві кольори, або, скажемо, золото, але при цьому кімната не повинна бути перенасичена іншими яскравими або золотими предметами, інакше простір будет “перевантажений” і загальний вигляд приміщення буде неохайним. Якщо ж кімната вже заповнена яскравими елементами декору, зробіть вибір на користь однотонних шпалер, і вони стануть прекрасним фоном, на якому будуть вігідно вирізнятися яскраві речі.
  9. Пам’ятайте про правило, яке презентували нам мудрі англійці: “ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі”. Звичайно, можна купити недорогі шпалери, але, повірте, крім того, що вони ніколи не створять гармонійний образ кімнати, через рік-два вони вже будуть потребувати заміни, в той час, як якісні дизайнерські шпалери зможуть служити вам вірою і правдою протягом багатьох років.
  10. Основне ж правило при виборі шпалер – вони мають вам подобатися, бо саме ви будете бачити їх кожен день. Тому перед тим, як зробити свій вибір, ще раз перегортайте каталог зі зразками і спитайте себе, який з представлених зразків для вас найбільш симпатичний.

Залишити відповідь